איטום גגות

איטום הגג שלכם

יש לא מעט בתים בישראל שמאוד מתקמצנים על הוצאות שקשורות לבניין ותשתית ולעצרנו העבודה הלא נעימה נופלת על האדם שמוגדר בתפקיד כוועד הבית. בעבר תפקיד זה היה נחשק והיו בתים שעשו אפילו הגרלה והיו לא מעט אנשים שרצו להילחם על העבודה המכובדת אבל כיום יש לא מעט מצבים בהם אנשים מרגישים שלהיות בתפקיד של הוועד היא סוג של עונש.

איטום גגות

כמה פעמים קרה לכם בחיים שהשאירו לכם מכתב מתחת לדלת, בתיבת דואר או מודעה על הדלת עם ציטוט הבא:

"שלום זהו וועד הבית והנכם צריכים לשלם את החוב הקבוע של תשלום חודשי, עקב פיצוץ בצינור בגג ונזילה חמורה שהייתה  לפני יומיים, הקבלן בניין שלנו עם צוות העובדים פתרו את התקלה והסכום שכל אחד מהדיירים צריך לשלם כרגע עומד על 240 ₪ עבור עבודת איטום הגגות שנעשתה כמו כן שיפוץ כללי של כל הגג ומחסן בו הייתה נזילה חמורה שגרמה לנזק של חפצים רבים בתוכו."

מכתב קצר זה בדרך כלל לא היה משמח אף אחד. אומנם לא מדובר באלפי שקלים ובסך הכל על סכום של מאתיים ארבעים שקלים חדשים אך עדיין זה לא הכי נחמד בעולם שבנוסף לכל החשבונות שכולנו משלמים כל חודש כגון: חשמל, מים, ארנונה וכדומה יש גם תשלום חדש על משהו שכביכול אנחנו לא נהנים ממנו כמו מיזוג אוויר שעובד על חשמל או מים שבאמצעותם אנחנו יכולים להתקלח וכמובן לשתות. אבל תסכימו איתי שהכי לא כייף לשלם על הוצאות כלליות של הבניין ולא בהכרח נזק שקשור אליכם ולפעמים מדובר על תקלות או תחזוקה של הבניין שיש לעשות.

*נכון שכאשר מדובר על דירה שאתם שוכרים אז מי שצריך לשלם את החשבון הוא הבעל הבית ולא אתם וכאן ניתן לראות אחד היתרונות של השכירות.

היום שיש מצב כלכלי לא פשוט בכלל אנשים רבים מנסים לחסוך כמה שיותר ולפעמים מנסים להתחמק מתשלומים, אחרים לא יכולים פשוט לשלם את כל החשבונות ובשבילם כל שקל הוא אוויר לנשימה.