הובלות

עונת ההובלות מתקרבת

שנת הלימודים עוד מעט מסתיימת, והחופש הגדול נמצא ממש מעבר לפינה. עם יציאתם של התלמידים לחופש עולים הביקושים לשירותים רבים, החל מקייטנות וכלה בשירותי בייביסיטר. אולם לצד העלייה בביקושים לשירותים שנועדו להנעים את זמנם של הילדים בחופש, חודשי יולי אוגוסט מאופיינים גם בעלייה בביקוש לשירותי הובלה.

הובלות בחופש הגדול

הסיבה לעלייה בביקושים לשירותי הובלות בחודשים יולי – אוגוסט טמונה בעובדה שמשפחות רבות מעדיפות לעבור דירה בחופש הגדול, כדי שהילדים לא יאלצו לעבור בית ספר במהלך שנת הלימודים. באופן זה, הן יכולות להקל מעט על טראומת המעבר, שחווה כל ילד שנאלץ לעבור דירה ולעזוב את החברים והסביבה המוכרת לו.

אלא שלצד היתרונות הבולטים שבמעבר דירה בתקופת החופש הגדול, יש בכך גם חסרונות. בחודשי הקיץ ועם העלייה בביקושים, עולים גם המחירים של שירותי ההובלות. ההבדל יכול להגיע לעיתים עד ל- 40%, בהשוואה לשירות דומה בחודשי החורף. בגלל הביקוש הרב גם קשה מאוד למצוא חברת הובלות פנויה ויש צורך לסגור עם חברת הובלות כחודש מראש.

הובלות

איך להוזיל את מעבר הדירה?

אם אין לכם אפשרות לעבור דירה בחודשי החורף, ואתם מעוניינים להקל על ילדיכם ככל האפשר, עדיין יש מה לעשות כדי להוזיל את עלות מעבר הדירה. להלן כמה עצות חשובות שיעזרו לכם לחסוך לא מעט כסף:

העדיפו חברת הובלות שפועלת באזור גיאוגרפי מוגדר, כמו למשל חברת הובלות בשרון או חברת הובלות בתל אביב. חברה שכזו מכירה את האזור טוב יותר ולכן לא תאחר לכם או תתעכב במהלך ההובלה. אך מעבר לכך, לחברת הובלות הפועלת רק באזור מגוריכם יש הוצאות דלק פחותות, שיפחיתו גם את עלות שירותי ההובלה.
אל תתפשרו על פוליסת ביטוח. הפוליסה אמנם מייקרת את עלות שירותי ההובלות, אך היא יכולה למנוע הוצאות כבדות יותר לטווח הרחוק. זכרו שאין מעבר דירה ללא נזקים, ושגם הסבלים המנוסים והמקצועיים ביותר עלולים בטעות לשבור סרוויס או לשרוט את המקרר. במקום שאתם תאלצו לשלם מכיסכם בגין תיקון הנזק או החלפת הפריט שניזוק, הביטוח של חברת ההובלות יפצה אתכם.
כדי להימנע מהפתעות בחשבונית שתגיש לכם חברת ההובלות, חשוב לערוך חוזה עבודה מפורט עם חברת הובלת דירות. דרשו שנציג החברה יגיע לביתכם ויעריך את עלות ההובלה לאחר שראה את תכולת ביתכם וסביבת העבודה. בחוזה העבודה פרטו את כל החפצים שאתם מעבירים, שירותים נלווים שהחברה מספקת וכל גורם אחר שמשפיע על התעריף (היעדר מעלית, גישה לא נוחה למשאית ועוד). אל תשכחו לציין בחוזה גם את התאריך ושעת ההגעה, מספר הסבלים, גודל המשאית וגובה הפיצוי שיינתן במקרה של איחור או גרימת נזק. כשחברת ההובלות חתומה על חוזה, סביר להניח שהיא לא תפתיע אתכם בתוספות למחיר ביום המעבר.