התקנת דודי שמש

הידעתם שדודי שמש הם המצאה ישראלית? לא מדובר במיתוס. נכון שמחממי מים מסוגים שונים מוכרים לאנושות עוד מהמאה ה 18, אבל דודי שמש כפי במוכרים לנו היום הומצאו בישראל. גאווה לאומית. דודי שמש הומצאו בשנות החמישים על ידי ד"ר בשם תבור צבי.

על פי חוק התקבל בשנת 1980 לאחר משבר האנרגיה שחוותה מדינת ישראל נקבע כי התקנת דוד שמש בבניין חדש היא חובה על כל אזרחי ישראל. דודי שמש וקולטי שמש חייבים להיות בעלי אישור תו תקן.

היתרון הגדול של דודי שמש הוא בחיסכון בחשמל, ובאמת במדינת ישראל החיסכון מגיע לכמעט ארבעה אחוזים מהצריכה הארצית! זה המון.

דוד שמש

דודי שמש נחשבים ירוקים וידידותיים לסביבה, וזאת כיוון שחוסכים מאיתנו את הצורך להשתמש בחשמל אשר מיוצר על ידי שריפת חומרים מזהמים. עם זאת יש לקחת בחשבון שייצור של דוד שמש, והחומרים ממנו עשויים דודי שמש הם חומרים שמתכלים באיטיות רבה ואינם מאוד ידידותיים לסביבה, כך שישנם יתרונות וחסרונות מבחינה סביבתית. מעבר לכך גם התקנתם של דודי שמש דורשת אנרגיה לא מעטה.

התקנה נכונה של דודי שמש חשובה מאוד שכן אם דודי שמש מותקנים בצורה לא טובה, הם יכולים לגרום לנזקים לגג הבית או לרעפים, וכן יכולים לגרום לנזילות מהגג. כמו כן דודי שמש וקולטי שמש המותקנים בצורה לא מקצועית עלולים להתעופף במקרה של רוח חזקה.

בגלל כל אלה חשוב מאוד להקפיד לקחת חברת שמתמחה בתחום של דודי שמש, התקנת דודי שמש ותחזוקה שלהם, ולא לקחת חברה שתעשה עבודה חובבנית במחיר מוזל. בבואכם לבחור חברת דודי שמש ודאו שהם אכן מתמחים בתחום, בעלי ניסיון וותק.