טסט לרכב

ביצוע טסט לרכב

אתם נוסעים בכביש החוף מחיפה לתל אביב, ברכב מתנגן לכם שיר בגלגל"צ והרוח מבדרת את שערכם. פתאום דוושת הגז לא מגיבה, נורות נדלקות והאוטו מתחיל לקרטע. מדובר באחד הסיוטים הכי גדולים שיכולים לקרות לנהג ממוצע בכביש ואנו עושים הכול ומוכנים לשלם הרבה מאוד כסף כדי שמצב כזה לא יקרה לנו. באותו רגע אנו מנסים לשחזר את הביקור האחרון שהיה לנו במוסך, ומנסים להיזכר מתי עשינו טסט לרכב, אבל האמת היא שאם הייתם במוסך מורשה ואת הטסט עשיתם בזמן, תקלות כאלה לא אמורות לקרות.

טסט לרכב

למה עושים טסט לרכב?

טסט לרכב הוא לא סתם דרך של המדינה לשאוב מאיתנו כספים מיותרים ובטח שאי הכוונה להחזיק בחיים מוסך זה או אחר. מטרתו של הטסט היא לבדוק את כל החלקים, הקטנים והגדולים, ברכב, אשר זקוקים לטיפולי אחזקה מסוימים ואנו בדרך כלל לא נוהגים לבדוק אותם. כך למעשה אנו נאלצים לבצע פעולות מנע ואחזקה שבשעת חירום יכולים להציל את חיינו, את אלה שנוסעים איתנו ברכב, ואת הנהגים האחרים בכביש. טסט לרכב הוא חשוב מעיין כמוהו ולכן החשיבות שיתבצע במוסך מורשה אשר פועל על פי חוקי המדינה.

למה מוסך מורשה?

מוסך מורשה הוא מוסך שעומד בכל הדרישות ותווי התקן שהגדירה המדינה. מוסך זה כנראה עמוד בבדיקות שוטפות של משרד התחבורה וסביר להניח שמשתמש בחלפים תקינים ואיכותיים כאשר הוא מבצע עבורכם טיפולי אחזקה. כאשר משתמשים בחלקים מזויפים או כאלה ללא תו תקן, אולי באותו הרגע הטיפול יוצא זול יותר, אך המחיר של קריסת החלק במהלך נסיעה יכולה לא רק לעלות במחיר כספי כבד אלא גם במחיר נפשי ובנזק גופני.

רבים בוחרים לגשת למוסכים פרטיים ולא חוקיים ברחבי הארץ ובכך מזינים את התופעה. מחירים זולים הם אכן מפתים מאוד, במיוחד ברמת יוקר המחיה הישראלית אך יחד עם זאת חשוב שנבין כי אנו משחקים עם חיים של אנשים, משחק שאסור לנו לקחת בו חלק. על כן, בפעם הבאה שאתם זקוקים לבצע טסט לרכב, שומעים רעש מוזר מהמנוע או שסתם אתם רוצים לבצע טיפול אחזקה כלשהו, גשו אל מוסך מורשה וודאו כי הוא עומד בתקנים שהוגדרו לו וכי יש לו מחלקת מכונאות רכב טובה, תקינה ומתפקדת.