מהו ESIM

מהו ESIM וכיצד הוא עובד?

טכנולוגיית eSIM (SIM משובץ) מחוללת מהפכה בדרך שבה אנשים משתמשים בטלפונים שלהם בעת נסיעה לחו"ל. זהו כרטיס סים וירטואלי שניתן להשתמש בו בכל מכשיר תואם, ומבטל את הצורך בכרטיסי סים פיזיים. הטכנולוגיה הופכת פופולרית יותר ויותר מכיוון שהיא מאפשרת למשתמשים לעבור בין רשתות שונות מבלי לשנות את כרטיס ה-SIM הפיזי שלהם.

טכנולוגיית ה-eSIM הופכת את זה לקל ונוח יותר למטיילים להישאר מחוברים בחו"ל. עם eSIM, אתה יכול לגשת למספר רשתות ממכשיר אחד, מה שמקל על שמירה על קשר במדינות שונות. יתר על כן, הוא מציע כיסוי ומהירות נתונים טובים יותר מאשר פתרונות נדידה בינלאומיים מסורתיים. זה הופך אותו לאידיאלי עבור אלה שנוסעים לעתים קרובות או מתגוררים בחו"ל לפרקי זמן ממושכים.

ESIM הוא ראשי קיצור של Embedded SIM, או בעברית "כרטיס SIM מוטמע".

כרטיס SIM הוא רכיב אלקטרוני קטן המשמש לאימות ולזיהוי המכשיר ברשת הסלולרית ולאיתור החיוגים הנכנסים אליו. כל כרטיס SIM מכיל מספר סידורי ייחודי, שנקרא ICCID, ומידע נוסף כמו קודי אימות והגדרות רשת.

ESIM הוא גרסה מתקדמת יותר של כרטיס SIM, כאשר הוא מוטמע ישירות במכשיר ואין צורך בהחלפתו.

לקבלת מידע נוסף ופרטים על חבילות גלישה לחול ESIM כדאי להיכנס לאתר של חברת PayCall שמספקת ESIM לחול תחת המותג מולטי טראבל : https://www.paycall.co.il/esim/

ה-ESIM מציע יתרונות רבים על פני הכרטיס המסורתי, כגון:

  • חסכון במקום: אין צורך להחליף את הכרטיס SIM בין מכשירים או לשמור על כרטיסים נוספים לשימוש בחו"ל.
  • גמישות: ה-ESIM מאפשר למשתמש להחליף ספקי שירות ללא צורך בהחלפת הכרטיס SIM.
  • אבטחה: המידע על ה-ESIM מוגן בצורה יעילה יותר מאשר בכרטיס SIM מסורתי, וניתן להתאים את הגדרות האבטחה בהתאם לצרכי המשתמש.

מהו ESIM

כדי להשתמש ב-ESIM, על המשתמש לבצע את הפעולות הבאות:

  • לקבל קוד QR מספק השירות הסלולרי שלו.
  • לפתוח את ההגדרות של המכשיר ולבחור את האפשרות "כרטיס SIM" וללחוץ על "הוסף תוכנית".
  • לסרוק את הקוד QR שקיבל מספק השירות הסלולרי.
  • לאמת את המידע ולסיים את התהליך המכין את המכשיר לשימוש בספק השירות החדש.

בכל פעם שהמשתמש מעביר לספק שירות חדש, יש לו אפשרות להשתמש באותה ה-ESIM של המכשיר לספק שירות חדש. הוא יצטרך לבצע פעולות דומות כמו כאשר הוא החליף את הספק הקודם שלו, אך לא יהיה צורך לקבל כרטיס SIM חדש.

כדי להשתמש ב-ESIM, יש לוודא כי המכשיר תומך בטכנולוגיה זו. רוב המכשירים המתקדמים ביותר מסוגלים לתמוך ב-ESIM, אך יש חלק מהמכשירים הישנים שעדיין משתמשים בכרטיס SIM מסורתי. כדי לדעת אם המכשיר שלך תומך ב-ESIM, יש להתייעץ עם היצרן או לבדוק את המפרט הטכני של המכשיר.