מוצרי קוסמטיקה

שימוש במוצרי קוסמטיקה

התרבות האמריקאית משפיעה רבות על התרבות הישראלית בהיבטים שונים ומגוונים ואת זה כולנו כבר יודעים. קשה לקבוע מה משפיע לחיוב ומה משפיע לשלילה אך ניתן לראות בבירור כי התרבות הישראלית מקדשת ערכים שבמקומות אחרים בעולם כמו במדינות באירופה או באסיה נמצאים פחות במרכז ואילו בארה"ב הם עמודי התווך של התרבות. בין אותם ערכים חשובים ניתן לראות כי ההקפדה על המראה החיצוני שלנו, גברים ונשים כאחד הוא נדבך חשוב ומכוני קוסמטיקה רבים , כמו חדרי כושר נפתחים חדשות לבקרים ומציעים לציבור הרחב אין ספור דרכים לשיפור המראה החיצוני. מכוני קוסמטיקה רבים מציעים טיפולים קוסמטיים כמו מריטת שיער, מניקור, פדיקור וכיוצא באלה ומגוון מוצרי קוסמטיקה למכירה זה לצד זה. כמובן שאותם מוצרי קוסמטיקה הם מוצר משלים לטיפולים עצמם ועליהם אתרכז במאמר זה.

מוצרי קוסמטיקה

מגוון מוצרי קוסמטיקה

מוצרי קוסמטיקה מתחלקים לסוגים רבים על פי אופן השימוש, מטרת המוצר והאזור בגוף עליו הוא פועל. בין אותו מגוון עצום ניתן למצוא את המוצרים הבולטים הבאים:

  • קרם לחות לעור – קרם לחות לעור או ג'ל במקרים מסוימים נועד לשימוש חיצוני והוא מוצר דרמו-קוסמטי. מטרתו של אותו תכשיר קוסמטי הוא להחיות את תאי העור, לרענן אותם ובאופן עקיף להצעיר את מראה העור. ישנם סוגים שונים של קרמים אלה אשר חלקם נועדו עבור עור הפנים ואילו אחרים לאזורים שונים בגוף כמו כפות ידיים, מרפקים, רגליים ואילו ציפורניים.
  • מסכת לחות – מטרתו של תכשיר זה הוא די זהה למוצרי קוסמטיקה אחרים כמו קרם לחות לעור אך כאן לא מדבור במריחה והשהייה לספיגה, אלא אופן השימוש הוא מריחה של כמות גדולה על עור הפנים או באזור אחר בגוף, והסרת הקרם לאחר מספר דקות. באותן דקות התכשיר מבצע פעילות אינטנסיבית על העור ומסייע בהצערתו.
  • מוצרי קוסמטיקה למיצוק העור – סדרת מוצרים זו כוללת בדרך כלל שמנים מסוגים שונים אך גם ג'לים וקרמים אשר נועדו לשיקום העור, מיצוקו ומתיחתו.

ישנם מוצרי קוסמטיקה רבים ומגוונים אשר נועדו למטרות שונות אך היריעה קצרה מלהכיל. חשוב לזכור שלפני כל שימוש בתכשיר קוסמטי חדש חשוב לקרוא את הוראות השימוש, ובמידה ומופיעות תופעות לוואי יש להפסיק את השימוש באופן המיידי.