ממ"ד

ממ"ד מציל חיים.

בימנו זאת לא שאלה האם לשלב ממ"ד בביתנו או פשוט לחסוך, ממ"ד הוא חובה.

ממ"ד מציל חיים, נכון הוא לא המחליף במלוא ההגנה כמו מקלט, מקלט הרי הוא גם מתחת לאדמה, וזה כבר נותן לו יתרון, בבידוד והגנה נגד התקפות שונות.

היתרונות הבולטים של ממ"ד הוא זמינות והשני הוא נוחות. בעת התקפה, ואזעקת אמת דיירי הבית יכולים במספר שניות להיכנס למרחב מוגן ולהינצל מפגיעה של רסיסים שהוא הגורם המרכזי לפגיעות קשות ואף למוות בתקיפות השונות.

עוד יתרון שאפשר לציין הוא שממ"ד הוא חדר לכל דבר, הוא חדר שיכול לשמש בשגרה כחדר משחק של ילדים, חדר עבודה, חדר אחסון ועוד שימושיים, כמובן שיש להקפיד על ניקיון וסדר בחדר זה, על מנת להקל על פינוי דברים מיותרים ולא הכרחיים לשהייה ממושכת בממ"ד.

לילדים וגם לקשישים הרבה יותר נעים ואפשרי לשהות בחדר כזה שזה אפשרי ועל פי ההנחיות של פיקוד העורף, כי עיצוב החדר הוא במרבית המקרים יותר נעים משהייה במקלט.

בניית ממ"ד

חשיבות ממ"ד

ידוע שבארצנו הקטנטונת אין שקט, וכל תקופה של רגיעה הוא שקט יחסי.

בשנים האחרונות קיימים עימותים-מלחמות שונות, בין אם מצפון או מדרום, ולכן אין להקל ראש ולחכות עד הרגע האחרון.

גורמי ממשלה וגורמים שונים בצבא, מצביעים גם על אפשרות סבירה של מלחמות או עימותים שעלולות להתרחש נגדנו, והפגיעות הקשות הן עלולות להיות במרכז הארץ, דבר שלא הכרנו מאז מלחמת המפרץ, וכמובן במקרה זה היו פגיעות מעטות (לצערנו גזלו את החיים של ישראלי אחד, תושב רמת גן).

כיום הטילים מגיעים לכל מקום, וכמעט כל מדינה שמסביבנו הצטיידה בקצב מוגבר בשנים האחרונות, עקב התמיכה הרחבה של האיראנים.

בדרום הארץ אפשר לראות עד כמה ממ"ד הציל חיים בעופרת יצוקה וגם באירועים האחרונים, תקיפות של קסאמים וגראדים שמשגרות חוליות מחבלים בעזה.

סט ממ"ד

ממ"ד הוא בנוי מכמה מרכיבים הוא כל אלה יחד נקראים סט ממ"ד.

סט ממ"ד כולל צינורות אוורור, דלת ממ"ד, חלון ממ"ד.

סט ממ"ד הוא משווק על ידי מספר חברות בארץ המחזיקות באישורים של פיקוד העורף ועומדים בתקנים השונים שמכון התקנים מציב להם, לכן זהו השיקול הראשון שיש לקחת בחשבון בעת החלטה על קניית סט ממ"ד ובחירת חברה שממנה נרכוש אותו.