מערכות סולאריות

שימוש במערכות סולאריות

הטרנד הירוק כבר מזמן השתלט על עולמנו. ממצרכים אורגניים עד למכשירים עם זיהום מופחת, ואפילו ג'ל כביסה ידידותי לסביבה. אבל אחד הדברים הכי ידידותיים לסביבה בהם עושים שימוש הן ללא ספק מערכות סולאריות.

מערכות סולאריות מנצלות את אנרגיית השמש על ידי קליטה של אנרגיה זו והמרתה לאנרגיית חשמל. אנרגיה חשמלית זו מנוצלת לצורך השימוש בחשמל בבניין, ואת העודפים, במידה ונשארו כאלה, ניתן למכור לחברת החשמל.

מערכת סולאריות הן דרך מצוין להשתמש באנרגיה של השמש כדי לשמור על כדור הארץ. ניצול של אנרגיית השמש בדרך זו, חוסכת אפילו אם רק בקצת את כמות הדלקים וחומרי הגלם שיש לשרוף לצורך הפקת חשמל. דרך נוספת בה כמעט כולנו מנצלים את אנרגיית השמש היא בשימוש בקולטי שמש שמשמשים לחימום דודי שמש. קולטי שמש שונים ממערכות סולאריות, והם לא ממירים סוג אחר של אנרגיה לאחר. קולטי שמש רק מנצלים את חום השמש כדי לחמם את המים שבדוד השמש שלנו.

מערכות סולאריות

ניתן לראות היום יותר ויותר מערכות סולאריות שמותקנות על גגות הבתים, עלל גגות לולים ורפתות, ואפילו על הקרקע על שטחים נרחבים יחסית. אבל לא כל אחד יכול להתקין מערכות סולאריות על גג הבית, ישנן תקנות וחוקים מסוימים בהם יש לעמוד כדי שתוכלו לשים מערכות סולאריות על גג הבית כמו שטח מינימלי, הכיוון אליו פונה הגג וכדומה.

במידה ואתם רוצים להתקין מערכות שכאלו על גג הבית פנו לחברה שמתמחה בתחום לבירור ולקבלת הצעה. הם יוכלו להגיד לכם אם ניתן להתקין אצלכם מערכות סולאריות, ואם כן יתנו לכם הצעה מפורטת. אלל תתפשרו על אנשי המקצוע בתחום.