שליחויות

שליחויות והפצה

מי שעובד כעצמאי או בעל עסק יודע שחלק לא מבוטל מן התקציב צריך ללכת על פרסום, שיווק ויחסי ציבור שיביאו לקוחות לעסק, שכן בניגוד לעבודה כשכיר, אם לא תשיג לקוחות כעצמאי, פשוט לא תהיה לך משכורת בסוף החודש.

אני בעל עסק שליחויות חדש יחסית. פתחתי את העסק עם אשתי אחרי שנים של עבודה כשכיר. למה שליחויות? יצא לי לעבוד בעבר כשליח בחברת שליחויות, ושם התקדמתי לתפקיד ניהולי כך שאני יודע כיצד מתנהל העסק מבפנים, ויודע כמה רווח יש בו פחות או יותר.

שליחויות

כדי לפרסם את החברה החדשה שלי, בחרתי להשתמש בשירותי הפצה. כיוון שאני ממש בתחילת דרכי, השתמשתי בחברת שליחויות אחרת לצורך העניין, והכנתי עלונים ופליירים שיופצו בכל האזור בו החברה מתחילה לעבוד, בעיקר בבנייני משרדים.

למרות שהשוק של שליחויות ושל הפצה מתחלק בין לקוחות פרטיים ולקוחות עסקיים, אין ספק שרוב השליחויות נעשות על ידי חברות ומשרדים. הרבה מאוד על ידי משרדי עורכי דין שזקוקים לשליחויות לבתי משפט וחזרה ועוד מיני שליחויות משפטיות שונות, שזה תחום שאני רוצה לשים עליו דגש מיוחד כיוון שבגלל שהוא דורש זמינות גבוהה ברמות דחיפות שונה, דבר שגורם למחירי שליחויות שכאלו לעלות הרבה כסף.

השתמשתי לצורך הפצה של עלונים בחברה בה עבדתי בעבר, שמאוד מפרגנים לי על הפתיחה של העסק, ומאוד עזרו לי (בעיקר בגלל העובדה שאנחנו באזורים שונים של הארץ, שאינם מתחרים זה בזה). אני מקווה שהשימוש בשירותי הפצה עשו את העבודה ולפחות אחוזים קטנים מאלו שקיבלו את העלונים יטרחו לשמור אותם ולהרים טלפון לקבלת הצעת מחיר. מקווה שאני אצליח להרים את העסק, כי שליחויות זה לא עסק פשוט.