שערים חשמליים

שערים חשמליים במרכזי עסקים

חניה במרכז עסקים היא ברכה לכל מי שמחזיק ברשותו רכב. ישנם ערים שליד הקניונים וכל המרכזיים יש חניון מלא ומפוצץ במכוניות בכל שלל הסוגים והצבעים ולכן מתקינים בפתח השטח שערים חשמליים וגובים תשלום סמלי למשך זמן החניה. זאת על מנת לא לאפשר לכל אדם לחנות את רכבו סמוך למקום ההומה, אלא רק באמת למי שזקוק להגיע עד המקום עם הרכב.

שערים חשמליים

שערים חשמליים בישובים חרדים

כידוע האוכלוסייה החרדית משתמשת רובה ככולה בתחבורה ציבורית. עלות אחזקת רכב היא גבוהה בשביל לאפשר את ה"תענוג" למשפחה מרובת ילדים {שגם ככה ההוצאות הן רבות למעלה מהמשוער} שערים חשמליים בפתחי חניונים אינם מצויים כשם שהחניונים אינם גדולים ורחבים. בדרך כלל בשטח החניה מוצאים לעצמם הילדים מקום מעולה כדי להעביר בו את שעות הפנאי שלהם בשיחה ובמשחק.

מרכז עסקים עלית – במודיעין עלית

מקום מקסים ונפלא שמתפתח וגודל עם גידולה של אוכלוסיית העיר. מרכז זה הוא מעט שונה מכל המרכזים השונים בערים אחרות, כיוון שבבניינים הגדולים שוכנים אלפי עובדות היי טק שמפרנסות את ביתם בחכמה ובדעת. תחום ההיי טק  התפתח בעשור האחרון במדינת ישראל באופן משגשג והגיע אף לשערי הציבור החרדי {בעיקר אצל נשות האברכים}
איך כל זה קשור לחניות ולשערים חשמליים? את על העובדות במרכז מכשירים אנשי היי טק מחברות בעלות שם מהרצליה ורעננה. שם תחום המחשבים הוא פורח ושם יושבים טובי המוחות. מורים / מרצים/ מדריכים אלו מגיעים כל בוקר על מנת ללמד את העובדות דברים חדשים שהן צריכות על מנת לייעל ולשפר את העבודה.

כיצד הם מגיעים אם לא ברכבי החברות בהם עובדים.  התמונה שמתקבלת בחניון מתחת למרכז העסקים של העיר מודיעין עלית הוא כך: מהשעה שבע בבוקר החניון מתמלא במאות רכבים ממותגים בכל חברות היי טק המפורסמות. מצב זה יוצר לחץ על מקומות החנייה בשעות הבוקר, אי לכך התקנת שערים חשמליים בפתח החניון יועיל להורדת הלחץ וכך רק באי המרכז יוכלו לחנות את הרכב וגם, לשעות מוקצבות.

אמנם בערים חרדיות אין כל כך הרבה ביקוש למקומות חנייה, אך מה לעשות שנשים מלומדות נצרכות לאנשים מלומדים שהם נזקקים למקומות חנייה בשפע שיינתנו בצורה מסודרת רק על ידי הצבת שומר סמוך לשערים חשמליים.